DOBRY SEN

CZEŚĆ

Napiszę dziś coś na temat łózka i dobrego snu. Porady o których mowa wywodzą się od naszych przodków oraz opierają się troszkę na sztuce feng shui. Nie należy pewnie tego brać dosłownie ale aranżując mieszkanie możemy mieć to na uwadze. Na pewno niejednej osobie zdarza się wstać rano z bólem kręgosłupa, nóg czy głowy czuć niewyspanym i zmęczonym. Winę za to może ponosić łózko i jego ustawienie.

Dobrze jest wybrać ramę łózka z naturalnego surowca na przykład drewna lub ratanu, materac powinien być również wykonany z materiałów naturalnych. Materac na łożu małżeńskim powinien być jeden duży ponieważ wróży to więź małżeńską zaś dwa małe osobne mogą są przyczyną kłótni. Łóżko powinno być skierowane wezgłowiem do ściany by mieć dostęp do niego z trzech stron pokoju, nie kierujemy go nigdy nogami do drzwi.

Jeśli w sypialni mamy lustro dobrze jest łózko ustawić w taki sposób by nie odbijało nas podczas snu, jeśli nie mamy takiej fizycznej możliwości należy je zasłonić, według wierzeń obraz odbijany w lustrze działa na nas pobudzająco i bardzo źle to wpływa na nasz sen, taka sama zasada tyczy się telewizora który wyłączony też odbija obrazy. Jeśli lubimy pamiętać sny ważne jest by okno nie znajdowało się na przeciw łózka, okno rozprasza, człowiek po przebudzeniu zaglądający w okno zapomina natychmiast o śnie. Nie powinno się montować oświetlenia wiszącego tuż nad łóżkiem, lepiej zdecydować się na dwie lampki nocne stojące obok.

Pamiętajmy że sypialnia jest to przestrzeń przeznaczona do snu i relaksu nie powinno jej się wypełniać dużą ilością przedmiotów, nie powinna być również kojarzona z rozrywką lub pracą więc nie dobrze jest jak znajdują się tam telewizory, laptopy, gry ,czy prasa. Podświadomie wpływa to na nas, możemy być nerwowi lub nadpobudliwi co może być objawem problemów z zasypianiem. Stare polskie wierzenia mówią też ze sypialnia to nie jest odpowiednie miejsce do trzymania botów, figurek lub rzeźb przedstawiających rożne postaci, oraz wszelkiego rodzaju dokumenty oraz broń. Wiem że może się wydać śmieszne to co napisałem ale są to prawdy w które bardzo wierzyli nasi dziadkowie więc może warto się nad tym zastanowić.

CZEŚĆ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s