Przytulna sypialnia

Sypialnia obok kuchni i łazienki jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. Powinniśmy się w niej czuć dobrze i komfortowo, a jej kolorystyka i aranżacja sprzyjać odpoczynkowi. Niezwykle istotne są barwy, wygodne łóżko i ciepłe światło.

Oświetlenie i kolory

Dobór kolorystyki w dużej mierze powinien być uzależniony do wielkości pomieszczenia. Jeżeli warto je powiększyć, korzystniej wybrać jasne barwy o nieco połyskującej fakturze. Dla pomniejszenia lepsze są kolory ciemne i matowe. Sypialniane oświetlenie ma być kojące, nie może razić w oczy. Ciepłe, klimatyczne światło doskonale odpręży po całym dniu. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie sufitowe połączone z punktowym, które mogą np.  stanowić nocne lampki.

Łóżko

Osoby, które jeszcze nie mają pomysłów na całą aranżację, powinny zacząć od wyboru łóżka. Nie ulega wątpliwości, że to najważniejszy element każdej sypialni. Ważne jest jego prawidłowe ustawienie. Nie może ono zajmować za dużej powierzchni, bo mogłoby utrudniać codzienne funkcjonowanie. Najlepiej ustawić je przy ścianie prostopadle albo równolegle do drzwi. Unikać należy ustawiania na linii drzwi – okno, co mogłoby grozić przeciągami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s