Wykończenie kuchni – podstawowe zasady

Podobnie jak aranżacja, wykończenie kuchni powinno być dobrze przemyślane. Jeżeli chcesz mieć ładną i funkcjonalną nowoczesną kuchnię, materiały wykończeniowe dobierz z rozmysłem.

Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych należy zweryfikować m.in. to, jaka jest głębokość narożników, co ma wpływ na ustawienie i kształt mebli. Może się przykładowo okazać, że blat kuchenny będzie mógł być zamontowany na całej szerokości albo pojawi się miejsce na lodówkę. Jeżeli chcesz umieścić lodówkę o głębokości 60 cm w narożniku, weź zapas 10 cm i zostaw 70 cm miejsca.

Zwróć uwagę na parapety. Wysokość górnej powierzchni powinna być równa wysokości blatu, dzięki temu parapet stanie się jego naturalnym przedłużeniem. Minusem może się okazać konieczność odsuwania przedmiotów z blatu przy otwieraniu okna.

Jeżeli borykacie się z ciągłymi śladami użytkowania, macie dzieci albo brakuje Wam czasu na częstsze sprzątanie, weźcie pod uwagę te materiały, które będą miały nieregularny rysunek, a blaty wybierzcie kamienne. Odradzam wszelkie szafki na wysoki połysk, bo będą się wiązały z iście syzyfową pracą. Nie oszczędzajcie także na okuciu, by uniknąć irytacji na skutek niedomykającej się szuflady.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s