Dekoracja ściany, czyli co wykorzystać zamiast obrazów?

Masz już dość zdjęć i obrazów na ścianie? Uważasz je za zbyt oklepane i chcesz urozmaicić swoją aranżację w bardziej oryginalny sposób? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na to, jak można tego dokonać.

Jednym z przykładów jest wykorzystanie dekoracyjnej tkaniny. Najlepsze są te, które mają wyrazista faktury i wzory, np. tkaniny patchworkowe. Ich wykorzystanie sprawi, że wnętrze będzie cieplejsze i zyska swój charakter. Ciekawie wyglądają powieszone na ścianie talerze. Chociaż jest to stosowane rzadziej niż kiedyś, warto tę metodę rozważyć, bo pozwolą na stworzenie wyjątkowej kompozycji.

W odróżnieniu od poprzedniego, coraz więcej osób decyduje się na dekorowanie ściany trójwymiarowymi literami i cyframi. Pozwala to nie tylko na uzyskanie nietypowej dekoracji, ale sprawia, że przekaz jest bardziej spersonalizowany. Litery są do kupienia w sklepach z wyposażeniem, ale można je bez problemu wykonać samemu.

Rozety, które standardowo są montowane na suficie, z powodzeniem sprawdzą się też jako dekoracja ścienna. To świetny dodatek do eleganckiego wnętrza. Dla wzmocnienia efektu mogą się wyróżniać kolorem. Poza zmianą zastosowania rozet, zmienia się znaczenie trofeów myśliwskich. Teraz nie wiążą się z krwawymi wyprawami, a są robione z gipsu, szkła lub kartonu. Tego typu ozdoba nie może być nie zauważona.

Przestrzenne dekoracje mają same w sobie pewien urok i są doskonałą alternatywą dla płaskich naklejek. Są one coraz popularniejsze i ciekawsze. Trójwymiarowe papierowe dekoracje są łatwe w montażu i w zdejmowaniu. Przy odrobinie wyobraźni można je wykonać samemu. Jeśli jednak chcecie powiesić obrazki, ale w innej odsłonie, warto wziąć pod uwagę podkładki z klipsem. Po zamontowaniu można zmienić obrazek kiedy się chce – wystarczy odpiąć klipsa i przypiąć inne zdjęcie. Osoby lubiące rustykalne klimaty mogą wyciągnąć akcesoria kuchenne, których nie używają, jak deski i także powiesić je na ścianie. Da to piękną dekorację, o wiejskim charakterze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s